Konkurs EKO-ŚWIETLICA

Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy informuje, że został zakończony konkurs „EKO - ŚWIETLICA” zorganizowany przez Urząd Miejski w Brodnicy oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej, rozbudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży przebywających w świetlicach szkolnych.
W konkursie brały udział 3 placówki oświatowe. Ogółem zebrano 3 573 kg makulatury, 660 kg nakrętek, 780 kg baterii. W trakcie konkursu przeprowadzono szereg akcji edukacyjnych, w tym opracowanie w formie dowolnej pracy plastycznej/technicznej planu szkoły (wraz z świetlicą) z uwzględnieniem miejsc, w których znajdują się pojemniki do segregacji odpadów oraz opracowanie projektu pn. „Moja EKO – Świetlica’’.
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2, natomiast III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1. Wyłoniono również laureatów indywidualnych z poszczególnych placówek tj. dzieci i młodzież.
Wręczenie nagród odbędzie się 1.06.2017 r. w Brodnickim Domu Kultury, o godz. 12:45. Na laureatów i uczestników czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Brodnicy przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.