Mammograf dla poradni

Dyrekcja ZOZ w Brodnicy informuje o utrudnieniach wynikających z awarii mammografu. Zarząd Powiatu rozpatruje możliwości zakupu nowego urządzenia dla szpitala.
„Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy serdecznie przeprasza za utrudnienia związane z wykonywaniem badań mammograficznych powstałe w związku z awarią aparatu. Obecnie jesteśmy na etapie usuwania tej dysfunkcji. Do czasu zlikwidowania problemu będziemy się wspomagać usługami świadczonymi przez podmioty zewnętrzne w zakresie badań mammograficznych. Poradnia Onkologiczna posiada odpowiednie wytyczne i procedury postępowania w przypadku konieczności wykonania badań mammograficznych.

Dyrekcja ZOZ Brodnica”
- Zarząd Powiatu rozpatruje możliwości sfinansowania zakupu nowego mammografu dla ZOZ w Brodnicy. Sprawdzamy ceny, jednak i bez konkretnych ofert wiadomo, że jest to urządzenie drogie i z dnia na dzień pieniędzy się nie znajdzie. Jestem jednak przekonany, że dobry mammograf jest dla szpitala i poradni onkologicznej niezbędny i zrobimy wszystko, by zdobyć środki na jego zakup- mówi starosta Piotr Boiński .