Zrób selfie z bobrem

Stowarzyszenie Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy sfinansowało wydanie przewodnika turystycznego „ Z biegiem Drwęcy”. Jest też aplikacja mobilna przewodnika na smartphony.
„ Z biegiem Drwęcy” to interesujący przewodnik po regionie, w którym turyści, miłośnicy regionu znajdą wiele ciekawych informacji o przyrodzie, zabytkach i ciekawych miejscach w regionie.
Teksty dr. Aleksandra Blachowskiego i Marcina Grabowskiego, uzupełnione zdjęciami Marcina Karasińskiego i rysunkami Marii Boguszewskiej i Ewy Rybickiej dają fascynujący obraz dorzecza Drwęcy.
- Zdecydowaliśmy się na kolejne wydanie przewodnika, który zdobył już uznanie odbiorców, ale tym razem wzbogaciliśmy go o mobilną aplikację na telefon- mówi Mariusz Klonowski, wicestarosta, prezes stowarzyszenia Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy .
Aplikacja jest bezpłatna i zawiera m.in. mapę z zaznaczoną lokalizacją Ciekawych miejsc z funkcją nawigacji , opisami i galerią zdjęć.
Jest też quiz dla uważnych czytelników oraz możliwość zrobienia sobie lub znajomym zdjęcia z bobrem, łosiem czy jeleniem.