Wydarzenia

Stowarzyszenie Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy sfinansowało wydanie przewodnika turystycznego „ Z biegiem Drwęcy”. Jest też aplikacja mobilna przewodnika na smartphony.
„ Z biegiem Drwęcy” to interesujący przewodnik po regionie, w którym turyści, miłośnicy regionu znajdą wiele ciekawych informacji o przyrodzie, zabytkach i ciekawych miejscach w regionie.

Niepełonosprawni z WTZ w Brodnicy odbywają wakacyjne wojaże , ale też realizują zaplanowane projekty integracyjne .
Niepełnosprawni z Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami przebywali pięć dni nad morzem we Władysławowie Chłapowie . Rehabilitacja zawodowa i integracja były głównymi celami wyjazdu .

21 lipca w Jabłonowie Pomorskim odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonowie Pomorskim .
Na uroczystej sesji, w obecności licznych gości strażacy z OSP w Jabłonowie Pomorskim oficjalnie odebrali nowy samochód ratowniczo- gaśniczy.

- Wiele się działo w miniony weekend w czasie XXXIII Dni Drwęcy- mówi wicestarosta Mariusz Klonowski, prezes Stowarzyszenia Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy. Stowarzyszenie od lat organizuje imprezę skupiającą miasta i gminy położone nad Drwęcą .

Dyrekcja ZOZ w Brodnicy informuje o utrudnieniach wynikających z awarii mammografu. Zarząd Powiatu rozpatruje możliwości zakupu nowego urządzenia dla szpitala.

Obecnie trwa sezon zbierania płodów runa leśnego, a także okres wzmożonych wędrówek po lesie. Planując wypoczynek na łonie natury nie zapominajmy o czekających tam na nas zagrożeniach. Jednym z nich jest bąblowica - ciężka choroba spowodowana przez larwalną postać tasiemca wieńcogłowowego.

Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz, Dyrektor Muzeum w Brodnicy Marian Marciniak oraz Jerzy Zegarliński Agencja Zegart zapraszają do zwiedzania wystawy "FOTOGRAFIA DZIKIEJ PRZYRODY 2016". Wernisaż wystawy odbędzie się 28.07.2017r., o godz. 18.30 w Galerii Brama Muzeum w Brodnicy. (Wystawa dostępna dla zwiedzających od 23 lipca 2017r.)

Brodnicki Dom Kultury zaprasza wszystkich melomanów muzyki operetkowej na koncert najpiękniejszych i najwspanialszych melodii, czyli creme de la creme operetkowego gatunku.

Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz oraz Dowódca 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego płk Andrzej Żmuda zapraszają na uroczystości patriotyczne z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia przed pomnikiem Armii Krajowej (plac przed kościołem klasztornym) o godz.

Tradycyjnie w trakcie trwania Jarmarku Ekologicznego w Brodnicy, będzie można wykonać wiele darmowych badań medycznych i skorzystać z porad fachowców. W miasteczku zdrowia zlokalizowanym w parku Anny Wazówny stanie wiele stoisk poświęconych szeroko pojętej tematyce prozdrowotnej.

Strony